بنر 24
بنر 24

گوشی جدید آنر، بازکردن اپلیکیشن‌ها را با حرکات چشم امکان‌پذیر می‌کند

گوشی هوشمند آنر مجیک ۶ به تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen 3، قابلیت ردیابی چشم و ویژگی‌های هوش مصنوعی مجهز خواهد شد.

جورج ژائو، مدیرعامل آنر در اجلاس Snapdragon Summit ۲۰۲۳ روی صحنه رفت و درمورد هوش مصنوعی مولد توضیحاتی ارائه داد.

معرفی پرچم‌دار این شرکت یعنی آنر ۶ با جزئیات شگفت‌انگیزی همراه بود؛ به‌عنوان مثال می‌توانید با استفاده از چشمان خود با دستگاه تعامل داشته باشید.

سخنرانی اصلی مدیرعامل آنر به‌طور خلاصه تصویری از فناوری تعامل با گوشی ازطریق حرکات چشم ارائه می‌دهد. در این عکس زنی را می‌بینیم که به گوشی خود نگاه می‌کند و در بالای صفحه‌ نمایش آن چیزی شبیه به Live Activity به چشم می‌خورد که با تغییر جهت نگاه، اپلیکیشن را باز می‌کند.

آنر فناوری ردیابی چشم را Magic Capsule می‌نامد و آن را روشی برای تعامل چندوجهی مبتنی‌بر حرکات چشم تعریف می‌کند.

گوشی آنر مجیک ۶ علاوه‌بر قابلیت مذکور از دستیار مجازی مبتنی‌بر هوش مصنوعی کوالکام نیز بهره می‌برد و امکاناتی مثل جمع‌‌آوری همه‌ی ویدیوهای روی دستگاه براساس معیار خاص، تغییر ویدیوها و تولید نسخه‌ی جدید آن‌ها را ارائه می‌دهد.

 

روش کار Magic Capsule هنوز مشخص نیست. ویدیوی نمایشی آنر به چندوجهی بودن تعامل با گوشی آنر ۶ اشاره دارد و حرکات چشم را به‌عنوان ابزار ورودی درنظر می‌گیرد.

این فناوری احتمالاً کارکردی شبیه ویژگی ردیابی چشم در هدست واقعیت مجازی سونی یعنی پلی استیشن VR 2 دارد.

دیدن اینکه شرکت‌های مختلف در تولید محصولات جدیدشان فقط به چت‌بات هوش مصنوعی محدود نمی‌شوند و امکانات دیگری را هم ارائه می‌دهند بسیار خوب است.

همان‌طور که ورج اشاره می‌کند، فناوری ردیابی چشم قابل‌اعتماد، مزیت‌های بسیاری به‌همراه خواهد داشت و مثلاً زمانی‌که مشغول انجام کاری هستید و امکان استفاده از گوشی با دست را ندارید به‌کارتان خواهد آمد.

آنر هنوز جزئیاتی درمورد تاریخ عرضه‌ی گوشی مجیک ۶ خود ارائه نداده اما کوالکام می‌گوید گوشی‌های مجهز به پردازنده Snapdragon 8 Gen 3 در هفته‌های آینده روانه‌ی بازار خواهند شد. قیمت گوشی مذکور نیز هنوز مشخص نیست.

اشتراک گذاری