بنر 24
بنر 24

برای استخدام مربی مهدکودک باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر می‌خواهید یک مرکز پیش دبستانی راه بیندازید یا اینکه تیمتان را گسترش دهید، استخدام یک مربی که متناسب فرهنگ کاری مرکز شما باشد کار آسانی نخواهد بود.

برای مدیر یک مرکز پیش دبستانی داشتن تیم حرفه‌ای، متخصص و کاربلد، متناسب با فرهنگ سازمانی‌ مجموعه از همه چیز مهمتر است. حتی مهمتر از برنامه آموزشی، وعده‌های غذایی و امکانات مجموعه!

به همین علت به عنوان یک مدیر مرکز پیش دبستانی باید برای استخدام مربیان مرکزتان وقت زیادی اختصاص دهید تا بتوانید افراد مناسبی را استخدام کنید.

هفت توصیه زیر را برای اینکه بتوانید بهترین مربی را برای مجموعه آموزشی‌تان انتخاب کنید در نظر بگیرید :

جذب متقاضیان با صلاحیت
یکی از اولین مراحل در فرآیند استخدام مربیان در مراکز پیش دبستانی، پیشنهاد جایگاه شغلی مناسب و درخور است. اگر مدرسه شما از شهرت خوبی برخوردار باشد و مربیان آنجا از حقوق و مزایای خود راضی باشند، آن وقت می‌توانید افراد با صلاحیت را برای جایگاه شغلی موردنظرتان جذب کنید.

دادن فرصت رشد به افراد در مسیر حرفه‌ای‌شان
با در اختیار گذاشتن فرصت رشد در مسیر حرفه‌ای افرادی که استخدام می‌کنید، می‌توانید متقاضیانی را جذب کنید که همواره به فکر رشد و توسعه دانش خود هستند. دادن فرصت رشد به افراد یک معامله دو سر سود برای شما و مربیان خواهد بود؛ آنها فرصت به روز نگه داشتن دانش خود را خواهند داشت و از طرف دیگر، شما مربیانی مجرب و حرفه‌ای در مرکز آموزشیتان خواهید داشت.

استخدام متقاضیان وفادار به مجموعه
وقتی رزومه متقاضیان را بررسی می‌کنید، روی افرادی که با کارفرمایان قبلی خود مدت زمان طولانی‌تری کار کرده‌اند تمرکز کنید و آن‌‌هایی که چندین بار محل کارشان را عوض کرده‌اند و مدت همکاری‌شان با هر کارفرما بسیار کوتاه بوده را کنار بگذارید. علاوه بر این، این مسئله نشانه این است که آن‌ها مربیان خوبی هستند چرا که کارفرمایان قبلی، آن‌ها را به مدت طولانی در تیم خود نگه داشته‌اند.

توصیه نامه کارفرمایان قبلی متقاضی
کارها و تجربه‌های یک فرد عملکرد او در آینده را پیش بینی می‌کند، پس قبل از تصمیم برای استخدام متقاضیان، نه تنها با کارفرمایان قبلی آن‌ها صحبت کنید، بلکه سعی کنید با خانواده‌های شاگردان پیشین آن‌ها نیز ارتباط بگیرید و نظرشان را جویا شوید. پرسیدن نظرات از دو طرف، باعث می‌شود که به صادقانه‌ترین و قابل اعتمادترین نظرات ممکن درباره آن متقاضی دست یابید و تصمیم عاقلانه‌ای بگیرید.

طرز تفکر متقاضی درباره مسائل مختلف
بهتر است نظر متقاضیان را درباره تدریس، آموزش و توسعه فردی بپرسید. شما به کسانی که نسبت به شغل خود هیچ علاقه‌ای ندارند احتیاجی ندارید، بلکه به مربیانی احتیاج دارید که علاقه و اشتیاق فراوانی به آموزش کودکان داشته باشند.

نحوه ارتباط برقرار کردن متقاضیان با بچه‌ها
یکی از بهترین راه‌ها برای بدست آوردن اطلاعاتی درباره کار یک مربی نظارت بر ارتباط او با بچه‌ها و نحوه تدریس او در کلاس است. در صورت امکان، نحوه برقراری ارتباط او با بچه‌ها را مورد بررسی قرار دهید. همچنین مطمئن شوید که از پس مدیریت یک کلاس بزرگ برمی‌آیند.

استخدام افراد سازگار با مجموعه
هنگام استخدام یک متقاضی همیشه به یاد داشته باشید که رزومه متقاضی، همه چیز را درباره یک فرد به شما نخواهد گفت و اینکه بسیار مهم است طرز تفکر مربیانی که استخدام می‌کنید با فلسفه و نگاه شما به مقوله تدریس به کودکان و با فرهنگ سازمانی مرکز شما و دیگر همکاران مدرسه هماهنگ و سازگار باشد.

اشتراک گذاری