بنر 24
بنر 24

نوسازی خودرو فرسوده و گواهی اسقاط

آبان 1402: رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده خبر داد در نیمه نخست امسال بیش از ۳۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده از رده خارج شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد سه برابری داشته است.

با این حال تعدادی از دارندگان خودرو‌های فرسوده با وجود اسقاط خودرو همچنان خودروی جایگزین دریافت نکرده اند.

تعدادی از متقاضیان خرید خودرو، مهر سال گذشته در طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده شرکت کردند و خودروی خود را تحویل مراکز اسقاط دادند؛ بعد از انجام این کار و گذراندن فرآیند اسقاط، باید خودروی نو تحویل می‌گرفتند، اما این روند با مشکلاتی همراه شد. به گفته یکی از متقاضیان، با وجود گذشت یک سال از اسقاط خودرو و 5 ماه از واریز وجه ، هنوز خودروی جایگزین را تحویل نگرفته اند. این متقاضیان در تیر امسال مبلغ کل خودرو را که 355 میلیون تومان برای خودرو سورن بود پرداخت کردند.

مهران سالاریه، رئیس ستاد نوسازی و ناوگان اسقاط خودرو‌های فرسوده، در این باره گفت شرکت ایران خودرو مشکل سامانه‌ای داشت. از ابتدای سال تا کنون نیز بیش از 8 هزار و 300 دستگاه اسقاط شدند. همچنین در طرح نقدی هم بیش از 18 هزار دستگاه خودرو فرسوده اسقاط شده است.

کیوان پناهی ، مدیر عملیات فروش ایران خودرو، گفته مشکل تاخیر در تحویل خودرو‌های فرسوده از سمت خودروساز نیست.

آخرین فهرست ارسالی به ایران خودرو که متعلق به یک ماه پیش است، حدود 7 هزار نفر بودند که 6 هزار و 600 نفر آن‌ها ثبت نام شده اند. تحویل خودرو‌های ثبت نام‌های خودرویی 75 تا 90 روز طول می‌کشد. اکنون موعد تحویل خودروی حدود 400 نفر رسیده که هنوز فراخوان نشدند، برای این افراد هم به زودی با توجه به شرایطی که در تولید پیش بینی کردیم، فراخوان ارسال می‌کنیم. هدف این است که خودرو در موعد مقرر تحویل شود. 400 نفری که تاکنون فراخوان نشدند به این دلیل بوده که خودرویشان آماده تحویل شود و سپس فراخوان کنیم.

وی افزود از زمانی که متقاضیان به خودروساز معرفی می‌شوند 15 روز تا یک ماه برای ثبت نام زمان صرف می‌شود. یکی از نگرانی‌های متقاضیان این طرح ، افزایش قیمت خودروست؛ این متقاضیان می‌گویند از سال گذشته تاکنون یکبار خودرو شامل افزایش قیمت شده است و اکنون نگران افزایش قیمت مجدد هستند. اما افزایش قیمت شامل خودرو‌های این افراد نمی‌شود. در طول 6 ماه اخیر همه این متقاضیان که تاکنون واریز وجه کرده اند، افزایش قیمت شامل شان نشده است. در فروردین ماه یک افزایش قیمت شورای رقابت روی کل محصولات اعمال کرد که شامل همه متقاضیان خودرو بود، اما از آن زمان تاکنون هیچ افزایش قیمتی نداشته ایم.

تعداد گواهی اسقاط برای واردات کشنده نصف شد
مهر 1402: مهران سالاریه، رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، اعلام کرد واردکنندگان کشنده‌ها نیز برای شماره‌گذاری کشنده‌های وارداتی باید گواهی اسقاط ارائه کنند. تعداد گواهی اسقاط لازم برای واردات کشنده‌ها نصف شده است. بر اساس اصلاحیه قانون ساماندهی صنعت خودرو، رانندگان کامیون، کامیونت و کشنده تریلر دارای کارت هوشمند خودمالک و شرکت‌های حمل‌ونقل خودمالک (شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی) صرفاً برای یکبار و یک دستگاه برای مدت 10 سال می‌توانند در صورت عدم وجود گواهی اسقاط به اندازه کافی، پنج درصد ارزش گمرکی خودروهای وارداتی مذکور را به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته جهت دریافت مجوزشماره‌گذاری پرداخت کنند.

وی افزود از زمان ابلاغ این قانون تاکنون حدود 2000 دستگاه کشنده وارداتی از پرداخت نقدی بهره‌مند شده‌اند. در حال حاضر با توجه به وجود گواهی اسقاط به میزان کافی، از این پس این دسته از متقاضیان باید نسبت به ارائه گواهی اسقاط اقدام کنند.

وی در رابطه با تعداد گواهی اسقاط لازم برای شماره‌گذاری کشنده‌های وارداتی، گفت تا زمان تصویب و ابلاغ آیین‌نامه جدید، به ازای هر دستگاه کشنده وارداتی تعداد هشت گواهی اسقاط دیزلی نیاز است؛ به عنوان مثال به ازای اسقاط هر کامیون فرسوده، دو دستگاه کشنده مجوز شماره‌گذاری خواهند داشت. برابر اعلام انجمن مراکز اسقاط، مبلغ هر گواهی اسقاط این دسته از خودروها حداکثر 55 میلیون تومان است. این موارد فوق تا پیش از تصویب آیین‌نامه اجرایی ماده 10 قانون ساماندهی معتبر است و پس از تصویب ممکن است تغییراتی ایجاد شود.‌

آمار اسقاط خودرو در سال 1401
مهر 1402: داریوش گل‌علیزاده، رئیس مرکز ملی هوا و تغییراقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، ضمن اشاره به تخصیص بودجه به قانون هوای پاک برای اولین‌بار، می‌گوید در بودجه سال 1402، 840 میلیارد تومان برای قانون هوای پاک اختصاص داده شد و ما توانستیم رد پای خوبی در قانون بودجه بگذاریم.

گل‌علیزاده ادامه داد: عدم اسقاط خودروهای فرسوده یکی از معضلات اصلی در جهت اجرای قانون هوای پاک است. در سال 1401 کمتر از 25 هزار خودرو اسقاط شدند این در حالیست که یک میلیون خودرو پلاک گذاری شدند که این موضوع بسیار نگران کننده است.

45 درصد ناوگان حمل و نقل فرسوده است
شهریور 1402: سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، اظهار کرد بر اساس لایحه برنامه هفتم باید سالانه ۵۰۰ هزار خودرو فرسوده از رده خارج شود. اکنون ۴۵ درصد از ناوگان حمل و نقل کشور فرسوده است. بر اساس آمارها، از 38 میلیون وسیله نقلیه کشور حدود 17 میلیون معادل 45 درصد فرسوده است. همچنین از 12 میلیون موتور سیکلت در حال حرکت 11 میلیون آن فرسوده است. در حوزه ناوگان عمومی کشور نیز 80 درصد خودروهای این ناوگان فرسوده است. همه این آمارها در کنار آلایندگی بالا و مصرف سوخت وحشتناک خودروهای فرسوده و تلفات تصادفات رانندگی که ناشی از تردد خودروهای فرسوده است حکایت از ضرورت ورود جدی به جایگزینی خودروهای فرسوده دارد.

وی به تصویب قوانین «هوای پاک» و «ساماندهی صنعت خودرو» از سوی مجلس اشاره کرد و افزود قانون‌گذار تدابیر مناسبی برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده دیده که لازم است متولیان در این خصوص با اجرای دقیق قانون مشکلات این حوزه را رفع کنند. باید خودروها و موتورسیکلت‌هایی اسقاط شوند که امکان تردد داشته باشند وگرنه اسقاط خودروهای متروکه قطعا نمی‌تواند اهداف قانون هوای پاک را محقق کند که در این زمینه انتظار داریم متولیان تدابیر لازم را بیندیشند.

خانم رفیعی گفت با تصویب مجلس ورود خودروهای دست دوم به کشور علاوه بر خودروهای نو مجاز شده که امیدواریم با اجرای این قانون شاهد جایگزینی خودروهای فرسوده با خودروهای نسل جدید و متعاقب آن کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت در کشور باشیم. امید است که با تدابیر دولت و ایجاد تسهیلات، اولویت واردات به این خودروها اختصاص یابد. در عین حال خودروسازان داخلی بخصوص خودروسازان تجاری کشور نیز باید به سمت تولید این دسته از خودروها بروند. باید در کلانشهرها خودروهای عمومی و موتورسیکلت‌های خدمات‌رسان هرچه سریعتر برقی شوند.

بهای خودرو فرسوده حداکثر 10 درصد خودرو نو است
شهریور 1402: لطف‌اله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، درباره افزایش قیمت خودروهای فرسوده طی هفته های گذشته توضیح داد که آیین نامه واردات خودروهای کارکرده هنوز در دولت تصویب نشده و بنابراین واردات این خودروها کلید نخورده است. اما این وضعیت نشان دهنده فعالیت سوداگران است. وزارت صمت باید وظیفه نظارتی خود را به درستی انجام دهد و با استفاده از سامانه های خود از سوداگری در این بازار جلوگیری کند.

وی تاکید کرد که قیمت خودروهای اسقاطی نباید بیش از 10 درصد بهای خودروهای نو از همان نوع باشد و این در واقع معیار است.

آقای سیاهکلی در ادامه گفت اگر قیمت خودروهای اسقاطی بیش از 10 درصد نو باشد نشان می‌دهد که دست دلالان در کار است. گرانی خودروهای فرسوده و اسقاطی ربطی به واردات خودروهای کارکرده ندارد. زیرا این موضوع هنوز کلید نخورده و از سوی دیگر به‌ واردات خودروهای نو نیز مرتبط نیست؛ زیرا تعداد چندانی وارد نشده و این تاثیری ندارد در هرصورت وزارت صمت باید ورود کرده و با دلالان برخورد کند.

برای شماره‌گذاری چه تعداد گواهی اسقاط نیاز است؟
شهریور 1402: ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، تعداد گواهی اسقاط برای شماره‌گذاری انواع خودروها را اعلام کرده است. رئیس این ستاد نیز تاکید داشته که تا زمان تصویب آیین‌نامه جدید، تمامی خودروهای تولیدی مکلفند از گروه گواهی اسقاط مجاز برای استفاده در گروه خودرویی تولیدی خود استفاده کنند.

مهران سالاریه، رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، ضمن اشاره به ﺍﺑﻼﻍ ﺍﺻﻼﺣﯿﻪ ماده 10 ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺳﺎﻣﺎﻧﺪﻫﯽ ﺻﻨﻌﺖ ﺧﻮﺩﺭﻭ عنوان کرد بر این اساس خودروهای تولیدی مشمول قانون مذکور به هفت گروه شامل انواع ﻣﻮﺗﻮﺭﺳﯿﮑت، سواری، ون، وانت، کامیونت، مینی‌بوس، اتوبوس، کامیون و کشنده تقسیم می‌شوند. تمامی این خودروها در چهار گروه گواهی اسقاط شامل موتورسیکلت، سواری، دیزل سبک و دیزل سنگین قرار گرفته‌اند که بر اساس جدول معادل‌سازی، تعداد گواهی اسقاط مورد نیاز برای خودروهای تولیدی و وارداتی مشخص شده است تا سازندگان و واردکنندگان وسائل نقلیه براساس آن برای شماره‌گذاری محصولات خود اقدام کنند.

موتورسیکلت معادل یک هفتم گواهی اسقاط
سواری شخصی یک گواهی اسقاط
تاکسی معادل دو گواهی اسقاط
ون نوع M1 (تا 8 مسافر و تناژ حمل بار تا 1.5 تن) معادل سه گواهی اسقاط
مینی‌بوس و ون نوع M2 (ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ 1 + 16 مسافر ﻭ ﺗﻨﺎﮊ ﺣﻤﻞ ﺑﺎﺭ ﺗﺎ پنج ﺗﻦ) معادل پنج گواهی اسقاط
اتوبوس شهری و بین شهری 14 گواهی اسقاط
وانت یک تن و پایین‌تر دو گواهی اسقاط
وانت بالاتر از یک تن و کامیونت 2 تا 6 تن سه گواهی اسقاط
کامیون سبک 6 تا 10 تن پنج گواهی اسقاط
کامیون متوسط 10 تا 26 تن 12 گواهی اسقاط
کامیون سنگین 26 تن و بالاتر 14 گواهی اسقاط
کامیون کشنده معادل 16 گواهی اسقاط
آقای سالاریه گفت تا زمان تصویب آیین‌نامه جدید، تمامی خودروهای تولیدی مکلف هستند از گروه گواهی اسقاط مجاز برای استفاده در گروه خودرویی تولیدی خود استفاده کنند.

اشتراک گذاری