بنر 24
بنر 24

اپل سال آینده مدل ارزان مک‌بوک را عرضه می‌کند

گزارش‌های جدید حاکی از آن است که اپل سال آینده برای رقابت‌ با کروم‌بوک‌، مدل ارزان‌قیمت مک‌بوک را رونمایی خواهد کرد.

اواخر تابستان، گزارش‌ها از احتمال عرضه‌ی مک‌بوک ارزان‌قیمت در سال ۲۰۲۴ خبر می‌دادند و اکنون مینگ‌چی کوئو، افشاگر معتبر حوزه‌ی فناوری، به این گزارش‌ها مُهر تأیید زده است.

ظاهراً اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۴ مک‌بوک‌ ارزان را وارد بازار و خط‌تولید آن را از مک بوک ایر و مک بوک پرو جدا کند.

اپل احتمالاً با اعمال تغییراتی در طراحی، مک‌بوک ارزان‌تر را دراختیار کاربرانش قرار می‌دهد. این مک‌بوک‌ها از همان پوشش فلزی و متمایز بقیه‌ی لپ‌تاپ‌های اپل بهره می‌برند؛

اما مواد به‌کاررفته در آن‌ها متفاوت خواهد بود. دلیل اصلی ارائه مک‌بوک ارزان‌تر، رقابت با لپ تاپ های دیگر بازار مانند کروم‌بوک‌ها است.

اگر اپل واقعاً قرار باشد مک‌بوک ارزان را به بازار عرضه کند، این محصول احتمالاً ۱۲ اینچی خواهد بود.

اپل پیش‌‌تر در سال ۲۰۱۵ مک‌ بوک ۱۲ اینچ را رونمایی کرده بود که به‌دلیل بهره‌گیری از پردازنده اینتل مدل Core M، آن‌قدر ضعیف بود که نتوانست قیمت ۱,۲۹۹ دلاری را توجیه کند و تولید آن در سال ۲۰۱۹ متوقف شد.

مک بوک ۱۲ اینچی ۲۰۱۵
از زمانی‌که اپل از پردازنده‌ اختصاصی خود پرده‌برداری و مک بوک ایر M1 را با قیمت پایه‌ی ۹۹۹ دلار عرضه کرد، این گمان وجود داشت که مک‌بوک ۱۲ اینچی هم دوباره احیا می‌شود.

مارک گرمن نیز اخیراً اعلام کرده است که اپل مک‌بوک ۱۲ اینچی را به خط‌ تولید خود بازمی‌گرداند.

اپل احتمالا مک بوک ۱۲ اینچ را احیا می‌کند

این گزارش‌ها در حالی منتشر می‌شوند که اپل برای رویداد Scary Fast نهم آبان خود آماده می‌شود. احتمالاً اپل در این مراسم مک‌بوک پرو M3 را رونمایی خواهد کرد. بدون شک دوستداران اپل بی‌صبرانه منتظرند تا ببینند قیمت مک بوک پرو جدید اپل چقدر خواهد بود.

اشتراک گذاری